Fundacja Flis Odrzański

W celu finansowania i rozliczania przedsięwzięcia organizatorzy utworzyli Fundację Flis Odrzański, która posiada status organizacji pożytku publicznego.
Statutowym celem Fundacji jest wspieranie wszelkich inicjatyw zmierzających do właściwego zagospodarowania Odry pod względem transportowym, turystycznym, kulturalnym i ekologicznym. Pod względem walorów przyrodniczych Odra uważana jest za najpiękniejszą rzekę Europy.
Fundację tworzą społecznicy - bezinteresownie i całym sercem oddani Odrze. Zajmujemy się finansowym wspieraniem Flisów Odrzańskich - ekspedycji wodnej Ligi Morskiej i Rzecznej. We Flisy Odrzańskie zaangażowana jest młodzież - uczniowie i studenci, którzy podczas ekspedycji mają okazję do podejmowania działań na rzecz regionu. Poprzez organizację Flisów kształtujemy w młodych ludziach prawidłowe postawy obywatelskie i patriotyczne. Fundacja inspiruje władze i mieszkańców miejscowości nadodrzańskich, a przede wszystkim młodych ludzi, do aktywności oraz współpracy gospodarczej, turystycznej i kulturalnej.
Statutowe cele Fundacji:
Wspieranie wszelkich inicjatyw zmierzających do właściwego zagospodarowania Odry pod względem transportowym, turystycznym, kulturalnym i ekologicznym, a w szczególności:
- Kształtowanie świadomości ekologicznej, pozwalającej na właściwe korzystanie z dóbr natury i propagowanie edukacji ekologicznej;
- Troska o wspólne dziedzictwo kulturowe;
- Propagowanie walorów turystycznych regionów nadodrzańskich;
- Wspieranie rozwoju portów i żeglugi towarowo-pasażerskiej na Odrze;
- Inspirowanie mieszkańców i władz regionu do podejmowania działań w kierunku wzajemnej współpracy gospodarczej, turystycznej i kulturalnej;
- Rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania sprawami sportów wodnych, turystyki i kultury zdrowotnej;


Nazwa OPP: Fundacja Flis Odrzański
Numer KRS: 0000070129

ul. Białostocka 20, 71-033 Szczecin
tel. 91 483-54-28
e'mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.